Книга Адама Альтера «Нездоланні» допомагає зрозуміти природу залежностей

Книга Адама Альтера «Нездоланні» допомагає зрозуміти природу залежностей 22.08.2018

Тільки-но завершив читати книгу Адама Альтера «Нездоланні» та одразу хочу поділитися враженнями. 

Практична цінність. Книга переконала передивитися ставлення до гаджетів та звичок (для мене – телефон, соцмережі, серіали). З іншого боку, я переглянув ставлення до часу, сну, піклування про себе. Чи знаєте ви, що більшість людей «сидять» в телефоні від однієї до чотирьох годин протягом дня? В середньому ми проводимо за гаджетами 11 років. Я подивився, як часто сам дістаю телефон. І був здивований – часто і дуже часто!

Автор тонко розділяє необхідність у гаджетах і залежність від них. Легко говорити про алкогольну, порно- або ігрову залежності, а ось говорити про залежність від гаджетів не доводиться. Чому? Тому що це нібито необхідність: перевіряеш пошту, лайки, постиш, читаєш. Залежність від технологій. 

Теоретична. Я отримав задоволення від величезної кількості досліджень. Перевірив джерела. Багато дослідницького матеріалу про те, як формується, розвивається залежність від комп'ютерних ігор. Багато наукових даних у вигляді інтерв'ю і психологічних досліджень «з глибинки» Силіконової долини і академічного пиру соціології та психології. Читайте з олівцем. 

Стиль. Ясний і зрозумілий. Попри детальність у викладенні, книга читається легко та з інтересом. Ось, наприклад, «Аpple зсередини» Адама Лашинськи – формат зовсім інший. Очевидно, що Лашинськи – журналіст, а Альтер – вчений-психолог. Науковий і доступний стиль, зовсім не категоричний. Ефект: я розумію, як ці технології впливають на мене і сам знаю, що тепер хочу вибрати. Усе в стилі Нью-йоркської академічної школи, з аргументами «за» і «проти». Також у книзі наводяться психолоічні тести, які допомагають побачити проблему у себе. А вибір робити читачеві. 

Посил автора. Схильність до залежності живе в кожному з нас. Сучасні технології – данність. Вони допомагають. АЛЕ – відн них же ми й страждаємо. Важливо знайти здоровий баланс між цими полюсами. 

Теми. В книзі розглядається психологічний механізм залежності від комп'ютерних ігор, лайків (це дуже цікаво описано), телефонів, серіалів. Наводяться данні психофізіології, нейробілології, які допомагають зрозуміти, чому на екранах телефону саме синій колір, а не помаранцевий, скажімо, й як він впливає на якість сну. Автор згадує також, як можливо використовувати технології на користь суспільству – наприклад, прогодувати людей, які мають обмежений доступ до їжі та води. 

Рекомендую почитати книгу «Нездоланні» тим, хто «присів» на гаджети, комп'ютерні ігри і т.п. та хоче зрозуміти природу залежності. 


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!