Після легалізації азартних ігор зібрані кошти логічно спрямувати на зниження шкоди від цієї залежності

Після легалізації азартних ігор зібрані кошти логічно спрямувати на зниження шкоди від цієї залежності 28.12.2019

Після нещодавньої заборони грального бізнесу в Україні було закрито близько 5300 закладів. У обговоренні питання я однозначно виступав за легалізацію. Кабмін запропонував законопроект, в якуому передбачено створення Фонду для надходження податків на цей вид діяльності. На що можна спрямувати зібрані кошти? Мій коментар для Нового Времени. 

Чим Фонд підтримки медицини, спорту і культури буде корисний українському суспільству

Зняття заборони на азартні ігри може виявити проблеми, про які сьогодні не говорять, наприклад, лудоманію. В Україні немає статистики за кількістю залежних від азартних ігор. Лікарі відзначають, що така проблема є, але в країні немає фахівців, які спеціалізуються на цій проблематиці. Психотерапевт В’ячеслав Халанський зазначає, що лікування лудоманії відрізняється від інших залежностей — тут потрібні інші підходи і методи.

Експерт вважає, що гроші з Фонду логічно було б направити на зниження шкоди від азартних ігор, зокрема, на створення психологічних центрів, які працюють з залежностями.

«Це можна реалізувати, наприклад, через асоціацію психологів. Держава взяла б на себе фінансування навчання психотерапевтів у роботі з лудоманією. Також можна було б запустити окремий дослідницько-лікувальний центр. У ньому експерти відстежуватимуть відсоток залежних від азартних ігор, розроблятимуть превентивні методики і надаватимуть підтримку хворим і їх родичам. Не завадило б фінансування інтернет-ресурсу для допомоги залежним. Це була б продуктивна інвестиція», — вважає В’ячеслав Халанський.

Така структура не може бути побудована за кілька місяців, для повноцінного функціонування знадобляться роки, але при правильній конфігурації, перші результати можуть бути вже через півроку. Дуже важливо при цьому обмінюватися досвідом із зарубіжними колегами і впроваджувати найкращі практики. Наприклад, у багатьох європейських країнах є фахівці, які працюють цілодобово, це така інвестиція в психічне здоров’я людей, які грають.

Читайте також: Жахи азартних ігор. Чим загрожує легалізація грального бізнесу


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!