Консультування пар

Консультування пар

«Люди народжені один для одного. Значить, переучуйся або терпи»

Марк Аврелій, «Уривки зі щоденників»

У кожної пари — своя неповторна історія. Її сценарій часто змінюється: від романтики до драми чи трагедії, і навпаки. Кожен партнер обирає собі роль в цьому сценарії, формуючи тим самим історію свого життя.

На питання журналістів, яка причина сімейних сварок є найпоширенішою, американський психолог і засновник Інституту досліджень відносин Джон Готтман незмінно відповідає: «Ніяка. Всі сварки виникають на порожньому місці». Головною отрутою, що руйнує магію любові, Готтман вважає зраду, а найефективнішою протиотрутою — довіру.

Довіра — один з ключових показників того, що відносини мають майбутнє. Але що робити, якщо довіри немає? Що робити, якщо ви більше не довіряєте чоловіку/партнеру або дружині/партнерці?

Терапія пар — це непростий, але захоплюючий процес. В ході роботи ми фокусуємося на персональному, глибокому, особистому переживанні; на розумінні та повазі. Головне питання — чи відповідає позиція кожного з партнерів його істинним внутрішнім бажанням? Виходячи з цього, знаходимо спільне рішення.

Терапія пар в екзистенціальному аналізі здійснюється наступним чином:

  1. Найголовніше — привести кожного з партнерів до вільного та відкритого вираження того, що для них важливо і що їх дійсно хвилює.
  2. Допомогти зрозуміти, чого потребує партнер і що саме він говорить.
  3. Допомогти прийти до взаємодії один з одним. На цьому етапі кожен партнер говорить, чого він потребує сам і чого, на його думку, потребує інший. Важливо, щоб партнери навчилися зберігати власну позицію в присутності один одного, а також зрозуміли, що важливо для кожного з них і від чого вони хотіли б відгородитися. Виходячи з цього можна вступати в діалог.
  4. Усвідомити, що кожен з партнерів може робити для іншого і для відносин в цілому. Тоді партнери можуть прийняти рішення: чи те, що вони готові отримувати і давати один одному, є достатнім фундаментом для спільного життя?

Важливо відзначити, що хороша терапія пар може привести до чіткого розуміння майбутнього життя разом. Але вона також може привести до спокійного, мирного розставання. Ми не можемо цього знати заздалегідь. Це залежить від ресурсів, здібностей і почуттів, які кожен привносить у відносини.

Коли партнери здатні будувати відносини, люблять один одного і хочуть жити разом, але не знають, як впоратися з розбіжностями та перешкодами, терапія дуже корисна.

Оплата та інше

  • Щоб психотерапія проходила максимально успішно, я можу за необхідності порекомендувати сексолога, невролога чи психіатра.
  • Терапія пар найчастіше триває 1 годину 15 хвилин.
  • Вартість однієї сесії — 4500 грн. Додатковий час оплачується за домовленістю з клієнтами.

 

Мої статті на тему відносин:


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!