Робіть це, щоб почуватися щасливіше!

Робіть це, щоб почуватися щасливіше! 21.09.2022

 

Що у вас сьогодні було хорошого?

Якщо ви належите до багатьох людей, які відчувають вигоряння, то те, як ви бачите світ, може бути пов’язане з тим, як ви себе почуваєте, а не тим, яким світ є насправді.

У одному дослідженні у Франції використовувалися пристрої для відстеження руху очей, щоб побачити, на що звернули увагу співробітники соціальних служб, коли їм показували різні зображення. Розподіл зображень був такий:

  1. Стан неспокою або незадоволення (званий дисфорією),
  2. Позитиву,
  3. Тривоги,
  4. Просто нейтральні.

Подібно до тих, хто переживає депресію, люди, які вигоріли, приділяли більше уваги дисфоричним зображенням і менше уваги до позитивних образів. Дослідження також прийшло до висновку, що вигоряння та депресія досить схожі. Інші дослідження також показали, що депресія та виснаження тісно пов’язані, хоча, ймовірно, це не одне й те саме.

Отже, що це означає для вас?

Якщо ви відчуваєте виснаження, дійте завчасно, поки це не перейде в депресію, і навпаки. Крім того, якщо світ змушує вас почуватися дедалі неспокійніше або якщо ви перевантажені речами, які перешкоджають вашому задоволенню, визнайте, що вам, можливо, доведеться приділити час, щоб свідомо подумати про більш позитивні речі, оскільки ваш мозок навряд чи допоможе вам це зробити.

Мартін Селігман рекомендує записувати три хороші речі на день протягом 7 днів. Після спостереження за пацієнтами з депресією протягом 6 місяців він виявив, що люди, які роблять це, мають вищий рівень щастя.


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!