Якщо ви хочете якісно і довго жити – спілкуйтеся!

Якщо ви хочете якісно і довго жити – спілкуйтеся! 17.12.2020

 

Сьогодні говорили з Ларисою Оксенчук на Українське радіо про те, як налаштуватися на свята, створити собі відповідний радісний настрій.

Я не відкрию Америку, коли скажу, що відчуттям радості та щастя нас сповнює спілкування. 

Доктор Канеман з Прінстона провів дослідження, в якому взяло участь 909 американок. 

Менш за все їм приносить задоволення: а) поїздка на роботу і б) власне робота. Більше всього задоволення приносить: а) секс; б) спілкування після роботи; в) вечеря/смачна їжа; г) відпочинок. 

Зараз багато читаю на тему хюґе – практика оточення себе затишком і спілкуванням, які сприяють емоційному благополуччю. Нам не так вже багато треба, аби почуватися щасливо. Нещодавнє опитування датчан показало, що достатньо глибоких відносин з 3–4 людьми (57%) і лише 1% потрібно 10 і більше осіб.

Я пережив неймовірний досвід минулої неділі. Брав участь у zoom-конференції, де було біля 40-50 осіб з 12 країн. Люди ділилися своїм досвідом, говорили про своє життя, про відносини в родині під час пандемії. Зустріч була о дев'ятій вечора і я був втомлений, але після відчув прилив радості й відчуття щастя. 

Спілкуйтеся особисто, телефоном, через скайп або месенджер, викристовуйте різні способи для спілкування й пам'ятайте, що життя – це не лише робота і гроші (їх завджи буде мало для щастя), але це відносини. Якщо ви хочете якісно і довго жити – спілкуйтеся!

Наскільки ви задоволені своїми відносинами? Чи плануєте зустрічати новорічні свята в родинному колі?

 


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!