Чому виникає никотинова залежність та як її позбутися?

Чому виникає никотинова залежність та як її позбутися? 25.01.2019

 

Одна з головних причин формування будь-якої залежності – стрес. Нікотин виконує функцію короткотермінового розслаблення. Мої пацієнти кажуть про те, що коли у них стрес, тоді вони починають палити. Причина криється у тому, що нікотин збільшує дозу дофаміну. Останній має важливе значення у формуванні відчуття любові й прив'язаності. Наприклад, коли мати обіймає дитину, виділяється дофамін, котрий викликає відчуття безпеки. Тобто виникнення нікотинової залежності – це формування умовно-безумовного рефлексу.

Оскільки паління – все ж більше психологічна проблема, методи лікування мають бути перш за все психотерапевтичні. Необхідно усвідомлення й розуміння самою залежною від нікотину людиною, що і як з нею відбувається. Це та частина життя, яку він не контролює, випускає або залишає. Вірогідно, є у житті питання, які необхідно розв'язати, а не бігти від проблем. Дуже важливо навчитися справлятися зі стресом без цигарки. Також необхідно навчитися отримувати задоволення від своєї повсякденної діяльності, адже у людей із нікотиновою залежністю спостерігається відсутність переживання відчуттів. Тому важно розвивати емоційну сферу через терапевтичну бесіду. 

Одна з головних причин формування будь-якої залежності – стрес

Скільки вам знадобиться часу, аби зав'язати з палінням? Комусь це вдається одразу, хтось зривається після чисельних спроб. Впливає усвідомлення курця й те, як довго формувалася звичка. Налаштуйтеся, що це буде довгий шлях до свого здоров'я. Це нелегко, але не неможливо. Вчіться справлятися зі стресом, контролювати його. Тут допоможуть певні техніки. Наприклад, я періодично проводжу у Києві тренінги за легендарною методикою ТРЕ (Trauma Releasing Exercises). Ви оволодієте вправами для ефективного зняття напруги, хронічних утисків й відновлення сил. Запишіться на зручний для вас день прямо зараз: (095) 420-15-34, [email protected]. Окрім цього потрібно вчитися персональним життям – відчувати себе, свої потреби, бажання. Запитуйте себе кілька разів на день: чого я хочу? Я дійсно хочу цього насправді? І звісно ж, я раджу почати психотерапевтичне лікування у психолога, психотерапевта. У звільненні від будь-якої залежності вам знадобиться допомога й підтримка. 

Бажаю міцного здоров'я та свободи від шкідливих звичок!


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!