Психологічний портрет перемоги Олександра Усика над Тоні Бел'ю

Психологічний портрет перемоги Олександра Усика над Тоні Белю 12.11.2018

 

Бокс – це інтелектуальний спорт. Інтелектуальність і створює незабутнє відчуття закляклення біля рінгу. Напругу славетному бою Усик vs. Бел'ю додавало й те, що на кону головні титули боксерської кар'єри: WBC, WBO, IBF, WBA super (найстаріша боксерська Асоціація) та The Ring, титул Лінійного чемпіону і Абсолютного чемпіону. Програш дорівнює завершення кар'єри. На кону – кар'ера, авторитет й майбутнє.

 

  1. Усик психологічно готовий до бою більше, ніж суперник. Усик відкритий, зосереджений, впевнений, добродушний. Останнє проявилося одразу пілся нокауту. Усик підбіг до Бел'ю, підняв його руку і декілька разів поклонився. Британець справляв враження невпевненого бійця. Постійне посмикування головою після перших несильних ударів Усика у перших раундах показують зосередженість на головній тактиці – нищівний удар праворуч.
  2. Психологічна впевненість Усика базується на прийнятті своєї особистості. Він не боїться визнавати свої слабкості, відчувати подив, захоплюватися іншими – важливі психологічні якості. Що не виключає, звісно ж, міцну фізичну підготовку: тренувався тричі на день, спарінг-партнер – сам Володимир Кличко.
  3. Знання стратегії. Удари Усика на початкуу бою несильні у порівнянні з правим Бел'ю. Але як сам Усик каже після бою: «Я чекав сигнал зі свого кутка». Стратегія витримана, впевнена – вона співзвучна психологічному портрету самого Усика. Він знав, що робить. 
  4. Творчість – ознака психологічної зрілості. Згадався бій Мохамеда Алі проти Соні Лістона. Творчий Мухамед й жорсткий Соні. Психологічна впевненість, нещадна фізична підготовка, продумана стратегія й віра в Бога (важлива установка для Усика) створюють передумову для творчості. 
  5. Повага супротивника як критерій психологічної зрілості. Якщо уважно подивитеся на ставлення Усика до Бел'ю, ви побачите пошану. Підняття руки Бел'ю в кінці боя Олександром, уклін перед ним – не жести посмаку перемоги, а вияв пошани. Поважати супротивника можливо тоді, коли шануєш себе й бачиш головне в житті (сім'я, віра, честь).

А ви дивилися бій Усика і Бел'ю? Які ваші враження? Робили ставки на те, хто переможе?


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!