Як покращити відносини в шлюбі: 5 порад

Як покращити відносини в шлюбі: 5 порад 03.01.2018

Наше життя складається з відносин — від народження і до смерті. Відносини впливають на нас, за допомогою відносин ми впливаємо на інших. Ми сформовані певним чином, певними людьми. Сформовані наші бажання, очікування від себе і від чоловіка (дружини) — і весь цей згусток ми приносимо в своє сімейне життя.

Якщо між подружжям немає глибоких (з розумінням позиції іншого) відносин, то, швидше за все, вони будуть віддалятися один від одного. Можливо, з'явиться образа і розчарування.

Що таке відносини і чому вони перестають розвиватися в шлюбі:

1. Бути у відносинах означає дозволити бути іншому, визнавати (цінувати, поважати) його таким, яким він є, звернутися до нього і дозволити йому впливати на нас. Саме так виникають почуття до іншої людини. Якщо ми не дозволяємо чоловікові (дружині) бути таким, яким він є, і хочемо змінити його відповідно до наших очікувань, тоді він (вона) стає менш цінним для нас. Потім ми закриваємося в своїх очікуваннях (образах) і не дозволяємо йому (їй) впливати на нас. В результаті зв'язок поступово слабшає.

2. Ставлення до себе впливає на ставлення до чоловіка (дружини).

Наприклад, батько в дитинстві хотів, щоб ви виконували його вказівки. Одного разу він попросив вас прибрати вдома. Ви старанно прибирали кімнату, тому що хотіли порадувати батька. Але зайшовши в кімнату він сказав: «Чому ти не прибрав там і там, не пропилесосив добре килим?» Ви відчули знецінення, образу. Ви не змогли «перестрибнути» задану планку. Так поступово формуються завищені вимоги до себе, людина стає перфекціоністом з постійним відчуттям незадоволеності собою і життям в цілому.

Що найцікавіше, подібні запити можуть сформуватися і по відношенню до дружини (чоловіка). Таке ставлення знецінююче. Воно не дозволяє іншому бути таким, яким він є. Звідси постійна незадоволеність відносинами.

3. Відносини вимагають виявлення цінності чоловіка (дружини).

Що ми цінуємо, тому і приділяємо час. Цінність для відносин — як бензин для машини. Цінність зачіпає нас і приводить в рух.

Наприклад, ви хочете купити спортивний велосипед. Знаходите в інтернеті модель, яка відповідає вашому внутрішньому очікуванню. Що ви робите? Ви кілька разів на день переглядаєте інформацію про нього, говорите про це з друзями. Ця цінність привела вас в рух.

Щоб відкрити цінність відносин з чоловіком (дружиною), задайте собі питання: «Що цінного є в моїй дружині (моєму чоловікові)?», «Що він може робити добре?», «Які якості мене в ньому приваблюють?».

4. Відносини вимагають часу.

Зверніть увагу, на що ви витрачаєте найбільше часу. Запитайте себе: «Чому я витрачаю на це час?» Якщо цінність подібна їжі для тіла, то час — подібний вогню, на якому ви хочете приготувати собі їжу. Борщ неможливо зварити за п'ять хвилин, потрібні певні умови.

Час — це умова для відносин. Спробуйте провести зі своїм чоловіком (дружиною) вечір, не заглядаючи при цьому в Facebook, не перевіряючи електронну пошту, а уважно слухаючи і намагаючись зрозуміти його (її) точку зору. Зверніть увагу на свої почуття.

5. Відносини вимагають персональності.

Наша персональність проявляється тоді, коли ми говоримо про свої почуття. Для цього важливо розуміти, що ви відчуваєте. Перехід на когнітивний рівень (коли ви говорите «Я думаю ...») не дозволяє розвивати чуттєвий контакт. Звернення до почуттів між подружжям перетворює відносини в танець, узгоджений такт. Почуття — це замкова щілина в дверях вашого серця. Там, де є почуття, з'являється життя, посилюється довіра. А де є сухі судження і розуміння без співпереживання, там мало довіри і життя.

Отже, як поглибити відносини між подружжям:

1. Почати взрощувати почуття до чоловіка (дружини) через визнання його (її) цінності, права бути таким, яким він (вона) є, і дозволяючи впливати на своє життя і почуття.

2. Пам'ятати про те, що ставлення до себе впливає на ставлення до дружини (чоловіка). Важливо відокремити особисту позицію від тієї, яку нав'язали друзі, батьки і т. д.

3. Пам'ятати про те, що цінність відносин у подружньому житті завжди можна відновити. (Міст, що веде до іншого, вже був і завжди є тут. А тепер я на нього ступаю).

4. Приділяти відносинам час, що відновлює втрачену цінність цих відносин. Час є головною умовою для відновлення цінності, а в цінності багато почуттів, багато хорошого.

5. У хороших відносинах завжди багато персональності. Я кажу: «Я відчуваю, що ти сумуєш» або «Я відчуваю, що тобі добре ...», «Що з тобою?» або «Що ти відчуваєш?». Така персональність, як вогонь під час холоду, зігріває нас і дозволяє нам наблизитися один до одного, щоб гріти, не обпалюючи, даючи тим самим почуття життя. І тоді наше життя стає хорошим.

В'ячеслав Халанський

Фото: pandaland.kz


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!