Відпочинок зближує родину. Якою має бути вдала відпустка?

Відпочинок зближує родину. Якою має бути вдала відпустка? 24.04.2021

 

Наша відпустка близилася до кінця. Гуляючи з родиною перед вечерею, ми запитували одне одного: «Як тобі цей відпочинок?» Багато вражень, почуттів, радісних і не зовсім приємних (куди ж без них) спогадів. Але все ж ми зрозуміли, що це був прекрасний час для нашої сім'ї. Адже сім'я також може вигоріти, і одна з ознак – це небажання переживати емоційну близькість. Так народжуються образи, сварки, зради та інші деструктивні почуття і дії. 

 

Ось що я відкрив для себе під час відпустки:

  1. Важливо вчасно відпочивати родиною. Бачити і відчувати динаміку дітей/чоловіка/дружини. Ми встигли перехворіти ковідом, а наша донька вирішила змінити програму навчання... Багато стресу в усіх накопичилося. 
  2. Відпочинок повинен бути різноманітним. Відпочинок – це відкривати щось нове для себе. Я багато дізнався про Єгипет, його культуру. Спілкувався з людьми, знайомився. Це дивовижно! І дає багато смиренності. 
  3. Відпочивати можна разом, але також має бути індивідуальний час для себе, для спілкування окремо з чоловіком/дружиною і, звісно, дітьми. Я бачу саме таку послідовність. На кожному рівні відбувається багато важливого і нового. 
  4. Відпочинок має приносити задоволення. Хоча цим він може лякати, якщо ви боїтеся насолоди і деякої невизначеності. 
  5. Відпочинок вчить довіряти ситуації й світу. Це лакмусовий папірець для ваших повсякденних страхів.  
  6. Справжній відпочинок зближує вашу родину. Ви пізнаєте не лише культуру іншої країни, але й по-новому одне одного. Я не перестаю дивуватися цим відкриттям. Пам'ятаю, як ми мчали на квадроциклі пустелею, Софія цілу годину трималася за мене, кажучи: «Тато, не поспішай… не поспішай...» Її дотики казали: «Я тобі довіряю, довіряю... я в безпеці... але не поспішай...»
  7. Відпочинок разом – це ще непорозуміння, конфлікти, напруга. Це нормально! Важливо зрозуміти причини і вирішити проблему вчасно. 

Вітаю моїх колег з Днем Психолога! Бажаю усім нам психічного благополуччя і міцного здоров'я!


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!