День з життя психотерапевта

День з життя психотерапевта 30.07.2021

 

Зайшли вчора з дочкою в ресторан. Сіли. Обираємо їжу. Не пам'ятаю, чому, але потрібно було увійти в Privat24 через смартфон. Кажу Софії: «Ти замовляй, обирай, що ти хочеш...» Додаток не відкривається. Трохи нервово ще і ще раз намагаюся потрапити в царину електронних карт, де гроші лежать. Але зась. Дзвоню в банк. Карти заблоковані. «А сьогодні останній день, коли треба заплатити за путівку в Турцію, а за 2 години дві консультації», — думаю я. Тим часом донька замовила обід, але, як виявилося, готівки в мене немає. Їду в найближче відділення ПріватБанку. Без маски не впускають. Роздратовано: «Мають же у вас бути маски, чи мені потрібно аптеку шукати?» Співробітниця скромно дістає одноразову маску. Карти розблоковано і їжу сплачено. Клієнти чекають. Путівку оплатили. Ура, думаю я. 

Оскільки весь тиждень пишу книгу і немає часу на соціальні мережі, я не знав, що в Турції пожежі. Путівку сплачено повністю. А ось чи повернуть гроші — невідомо. «Чекаєш на відпустку, довго обираєш місце для відпочинку, дзвониш, уточнюєш, витрачаєш час і нерви. Сплачуєш. І тут пожежа» — стрибають в голові думки з долею агресії та роздратування. Злість на агентство з неясними правилами. Але потім, подивившись на фото, подумав: «Блін, як же там тварини бідні...»

Ввечері розійшлася гроза і відключили світло.

Я раптом подумав про ситуації невизначеності і нашу реакцію на них. Часто мої клієнти кажуть: «Скажіть нам причину проблеми», частіше маючи на увазі: «Хто винен?» А потім: «Що нам робити? Дайте вихід!» 

Ми хочемо все контролювати. Наша тривога сьогодні настільки висока, що ми хочемо контролювати саму природу.

Стан невизначеності — це коли ти не знаєш, чому це з тобою відбувається і не завжди знаєш, що з цим робити. 

Як собі допомогти в ситуації невизначеності: 

  1. Відпустіть контроль над життям. 
  2. Довіряйте собі та світу. 
  3. Прийміть те, що ви не можете все проконтролювати. 
  4. Будьте оптимістами й вчіться в кожній ситуації.

Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!