Завершився наймасштабніший в світі експеримент зі скорочення робочих годин

Завершився наймасштабніший в світі експеримент зі скорочення робочих годин 09.07.2021

 

Можливо, ви помітили, що ЗМІ, як західні, так і українські, все частіше говорять про чотириденний робочий тиждень (4 Day Week). Зменшити години роботи для досягнення балансу між роботою та життям стало основним завданням розвинених країн Європи.

Дивовижно, але скорочення робочих годин не призводить до втрати продуктивності, більш того, робить співробітників набагато щасливішими. Зменшується стрес, ефективність праці зростає, спостерігається підвищення корпоративного духу на робочому місці, вивільняється більше часу на себе та родину. Такого висновку дійшли організатори наймасштабнішого в світі експерименту з переходу на чотириденний робочий тиждень, який завершився в червні 2021-го в Ісландії. Експеримент почався у 2015 році під впливом громадських організацій, і з часом поширився на 2500 співробітників різних галузей (більше, ніж 1% працюючого населення). В результаті 86% працездатного населення Ісландії зараз мають контракти, які або перевели їх на коротший робочий час без скорочення зарплатні, або надають їм право на це в майбутньому.  

Подібний експеримент впровадження чотириденного робочого тижня проводила новозеландська компанія Perpetual Guardian. «Ідея була такою: якби я дав своїм співробітникам ще один вихідний на тиждень, аби вони могли зайнятися справами, на які зазвичай не вистачає часу, чи допомогло б це підвищити їхню продуктивність протягом чотирьох робочих днів? – каже Ендрю Барнс, засновник і виконавчий директор. – Адже люди часто витрачають час на всякі дурниці. Вони настільки малі і незначні, що ми навіть не звертаємо увагу, як вони віднімають час. А зараз, завдяки гарному стимулу в якості вихідного дня, ми уникаємо таких перешкод».

Вже декілька років я не працюю в системі організації і відчуваю себе дуже щасливим. Мій власний досвід пережитого вигорання та історії клієнтів про жахливий вплив перенавантаження на їхнє життя нагадують про небезпеку, пов’язану з роботою. Тож ініціатива зменшення робочого тижня виглядає нагальною і перспективною, навіть за часів пандемії. 

А як у вашій компанії піклуються про психічне здоров'я та емоційне благополуччя співробітників? Що ви думаєте про скорочення робочих годин? 

Джерела:

А ось академічні дослідження:


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!