Практика «В останній раз», або Важливі уроки життя

Практика «В останній раз», або Важливі уроки життя 20.07.2021

 

Вчора в Києві за 30 хвилин випала тижнева норма опадів. Тиждень тому найпрестижніша професійна Асоціація психологів у США прйиняла до публікації нашу колективну статтю, над якою працювали півтора роки. Ми з донькою на днях пішли гуляти ввечері, аби якось відпочити від виснажливої спеки і говорили, говорили, говорили... 

Усі ці події — важливі, і впливають на життя. Я намагався зрозуміти, чому мене вчить ситуація, в якій я знаходжуся: 

  1. Дуже важливо дивитися вранці прогноз погоди і за можливості не виїжджати, коли передають сильні опади. Але якщо ви вже виїхали і потрапили у неприємність, вчіться приймати рішення «тут і зараз» та не дорікайте на  зовнішні перешкоди.  
  2. Вчіться працювати і отримувати задоволення від роботи. Аби це зробити, «їжте слона частинами»: ставте маленькі цілі та рухайтеся до них. Задоволення — приємний бонус за працю. Бачити ціль і прагнути до неї, отримуючи задоволення — це забезпечує успіх.
  3. Долайте консюмеризм і вчіться отримувати враження. В процесі написання книги по вигоранню я відкрив для себе те, що життя — це не лише те, до чого ми прагнемо, але те, що ми переживаємо і що відбувається прямо зараз! Це моє велике відкриття. 

На завершення корисна практика, яку рекомендував Даріус Фору.

Вільям Ірвін, автор «Гіда по доброму життю», записав аудіокурс про стоїчні медитативні практики для додатка Waking Up. Поміж іншим він розповідає про те, як стоїки використовували вправу «В останній раз», аби якомога повніше відчути те, що з ними відбувається. Мета цієї практики не в тому, аби гнатися за більш яскравими переживаннями, а в тому, щоб отримувати більше задоволення від того, що ви переживаєте — що б це не було. Ось як це виглядає.

Протягом дня періодично уявляйте, що те, що ви робите, ви робите востаннє. 

У мене це прогулянка з дочкою. Подумав: а що, якщо я останній раз гуляю з нею? Або коли ми п'ємо каву з дружиною вранці. Це приносить багато цінності, у мені щось важливе починає відбуватися. Спробуйте!

Хай щастить!


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!