Слова — та сама зброя, або чому важливо підтримати психологів

Слова — та сама зброя, або чому важливо підтримати психологів 06.05.2022

Приблизно два місяці тому ми з колегами створили онлайн-платформу для психологічних консультацій www.mh-care.com.ua Тоді я й уявити не міг, що ми будемо отримувати такі запити, від яких на деякий час завмираєш. Ось на цих вихідних ми отримали близько 20 дуже складних звернень.

Я переконаний, що зараз, як ніколи, важливо звернути увагу на фінансування психологічних служб та платформ, які надають психологічну допомогу. І ось чому (з точки зору практикуючого психолога).

По-перше, ми робимо те, про що ніде не розкажеш. Тільки в професійних колах. Ви не уявляєте, що відбувається на терапії, як це важко і яка це відповідальність. 

По-друге, нашу роботу важко виміряти. Коли хтось запитує, скільки ми зараз працюємо, то я відповідаю, що в рази більше, ніж належить, а отримуємо за це менше. Рівень напруженості у психологів в ці часи теж високий. Ми такі самі люди, які страждають, не можуть спокійно спати після розмови з клієнтом. Наратив праці в контексті війни теж змінився: коли під час консультації лунає сирена чи вибухи і вам треба бігти у сховище, то тут не до класичних рамок взаємодії. 

По-третє, лише чверть клієнтів зараз може повноцінно оплачувати роботу з психологом. І нам стає непросто захистити себе фінансово, враховуючи те, що я і мої колеги в більшості працюємо безкоштовно. Це виснажує.

По-четверте, за прогнозами колег, ми можемо очікувати приблизно 30% людей з ПТСР (посттравматичний стресовий розлад). В таких країнах, як Ізраїль, де люди постійно живуть в стані війни, це коштує для держави дуже дорого. Тому є моделі роботи зі стресовими подіями, щоб вони не перейшли в ПТСР. Але ПТСР — це не єдине, з чим ми маємо впоратися… Це непросто пояснити спонсорам, деякі з них зовсім не знайомі з проблематикою психічного здоров’я. 

По-п’яте, виходячи з усього вищенаведеного: питань більше, ніж відповідей, тому перевага надається підтримці ініціатив та задоволенню потреб, які можна якось виміряти, сфотографувати і т.п.

Нещодавно мій друг, який знаходився в облозі в Маріуполі, написав: «Поговори зі мною… скажи мені щось…» Слова зараз — як та сама зброя, і впливають на перемогу. Дуже хочу, щоб ті, хто можуть фінансово підтримувати проєкти психологічної допомоги для українців, які постраждали внаслідок війни, замислилися над цим. Зараз тільки початок більш складних процесів.    


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!