«Часто відчуваю, що люди не беруть до уваги психічне здоров'я спортсменів»

«Часто відчуваю, що люди не беруть до уваги психічне здоровя спортсменів» 07.06.2021

 

Ситуація на чемпіонаті у Франції викликала хвилю суперечок. Уся увага зараз прикована до рішення другої ракетки світу Наомі Осакі знятися з чемпіонату ROLAND-GARROS у зв'язку з депресією.

Японка Наомі Осака – найбагатша тенісистка світу (заробила $55,2 млн за останній рік). Знаною стала у 2018 році, коли виграла Відкритий чемпіонат США з тенісу (US Open Tennis Championships), перемігши велику Серену Уільямс. Пізніше вона зізналася, що «натягнула сонцезахисний козирок на самі очі, аби сховати сльози, оскільки переживала депресію».

27 травня, за два до початку турніру, Наомі відмовилася брати участь у післяматчевих прес-конференціях (обов'язкових для топ-гравців), пояснивши це погіршенням психічного стану. Після перемоги в першому матчі з румункою Патрісією-Марією Циг вона дійсно не з'явилася на прес-конференцію. 

30 травня Французька федерація тенісу повідомила, що на Осаку накладений штраф у розмірі $15 тис. Оргкомітети усіх чотирьох Турнірів Великого шолому у спільній заяві попередили, що у випадку подальших відмово до неї можуть бути застосовані більш суворі заходи, включаючи дискваліфікацію.

31 травня Наомі Осака у своєму твітері оголосила про вихід з Відкритого чемпіонату Франції:

«Я думаю, що зараз найкраще для турніру, інших гравців і мого благополуччя – це піти, аби кожен знову міг зосередитися на тенісі в Парижі... Що ще більш важливо, я б ніколи не стала спрощувати психічне здоров'я чи використовувати цей термін легковажно. Правду кажучі, в мене були довгі приступи депресії після Відкритого чемпіонату США у 2018 році і мені було дуже важко з цим впоратися. Будь-хто, хто мене знає, знає, що я інтроверт, і будь-хто, хто бачив мене на турнірах, помітить, що я часто ношу навушники, оскільки це допомагає зменшити мою соціальну тривогу... Я вирішила, що краще подбати про себе і пропустити прес-конференції...»

Наомі Осака вимагає переглянути правила для тенісистів з врахуванням їх психічного благополуччя.


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!