Чи плануєте ви взяти відпустку в 2021 році?

Чи плануєте ви взяти відпустку в 2021 році? 17.03.2021

 

Працюючи з людьми, які пережили вигорання, я помітив, що багато хто з них не використовує відпустку для відпочинку. Локдаун, обмеження вільного пересування, ризики захворіти на коронавірус і непевність майбутнього викликають додаткове напруження у зв'язку з відсутністю повноцінного відпочинку. 

Згідно нових досліджень Expedia's newest Vacation Deprivation study*, американці вирішили збільшити свою відпустку: 64% вказали на те, що їм її не вистачає. Нагадаю, що в середньому в США виділялося13 днів відпустки в 2020 році. Знову ж таки, згідно тим же дослідженням Expedia, з 13 днів було використано лише 8. 47% опитаних сказали, що з використаних 8 днів відпустки один день вони присвятили піклуванню про хворого родича чи дітям.

Інше дослідження показало, що в кінці 2020 року 26% не використали відпустку взагалі у порівнянні з 16% у 2019 році. Оскільки пандемія внесла свої корективи у планування відпустки, 42% скасували одну чи декілька поїздок через Covid-19.

У 2021 році ставлення до відпустки змінюється, і вже 36% американців планують почати регулярно відпочивати, а 32% планують збільшити кількість днів для відпочинку.

Мої спостереження підтверджуються. Тенденція не використовувати відпочинок властива тим, хто вигорає і перевтомлюється. Хоча в Україні немає досліджень, скільки днів на рік українці використовують для відпочинку. Але виходячи з чіткого взаємозв'язку емоційного вигорання з відсутністю відпочинку варто звернути увагу на свою відпустку вже зараз.

Декілька питань для перевірки:

  1. Чи плануєте ви свій відпочинок і скільки днів?
  2. Чи плануєте ви збільшити кількість днів відпустки?
  3. Плануєте ви відпочинок з родиною чи індивідуально?
  4. Чи дозволяє ваш бюджет відпочити більше, ніж 15 днів?

* Даний сайт займається дослідженнями обізнаності про важливість відпустки для здорового і збалансованого життя між роботою та відпочинком. Проблема настільки актуальна, що ці дослідження ппроводяться в США з 2000 року, а з 2005 року дослідження проводять у 19 країнах.


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!