Чи реально піти у відпустку через вигорання?

Чи реально піти у відпустку через вигорання? 28.05.2021

 

 

Нещодавно я писав про те, наскільки різне ставлення до емоційного вигорання у нас і в західних странах. І ось новина: міністр економіки Нідерландів не зможе виконувати свої обов'язки, тому що вигорів. Бас ван Ваут взяв мінімум три місяці відпустки, на цей час йому підшукали заміну. Новина викликала в нашій країні такий собі інтерес – усього 660 переглядів. Але я вважаю, що на це важливо звернути увагу. Чому:

  1. Ви коли-небудь чули про те, що якийсь український політик йде у відпустку через вигорання? Більш того, ви навряд чи зустрінете це у своїх колег. А ось в Нідерландах не бояться про це казати.
  2. В нідерландських ЗМІ ця подія висвітлюється досить широко (а, б, в, г, д, є). Одна з причин – там вигорання визнано хворобою. А це означає, що ви отримуєте оплачену відпустку і відповідну допомогу. Три місяці на відновлення. Як вам? 
  3. «Добре, що такі люди, як Бас ван Ваут, чесно заявляють, що перевантажені працею. Сподіваюся, це вирішить проблему». Не лише Бас вен Ваут заявив про вигорання, але і ряд інших політиків в Гаазі.

До сих пір у більшості країн вигорання не визнане хворобою. В новому перегляді МКХ-11 вигорання розміщено в розділі: «проблеми, пов'язані з працевлаштуванням», що аніяк не означає хворобу.

На що важливо звернути увагу при вигоранні:

  • відчуття виснаженості або нестачі енергії;
  • збільшене ментальне дистанціонування від праці або відчуття негативізму чи цинізму по відношенню до праці/колег;
  • відчуття своєї неефективності і нестачі досягнень.

 


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!