9 щоденних фраз для вашої емоційної стійкості

9 щоденних фраз для вашої емоційної стійкості 09.08.2023

Повторюйте ці фрази щодня – вони допоможуть вам стати «емоційно стійкішим, ніж більшість інших людей».

Працюючи як психотерапевт я помітив, що емоційна стійкість дається непросто. Я маю на увазі, коли людина свідомо реагує на болісні враження. Вона дозволяє собі відчути горе, згадує, за що є вдячною, і фокусується на тому, що може контролювати у даний момент.

Якщо ви використовуєте будь-яку з цих дев’яти фраз щодня, ви більш емоційно стійкі. Перевірте, чи є вони у вашому лексиконі.

1. «Я можу це подолати».

Емоційна стійкість пов'язана з волею та ментальною міцністю. Існує розуміння, що нам потрібно бути сильними і долати негаразди, не дозволяючи їм зламати нас.

Схожий вираз: «Хоча мені це не подобається, я можу це пережити».

2. «Я не дозволю собі стати жертвою».

Бути стійким означає, що коли ви відчуваєте біль від поганого поводження, ви змінюєте свою точку зору з «Я жертва і безсилий допомогти собі» на «Як я можу вирости з цього?»

Схожа фраза: «Незважаючи на те, що я став жертвою в цій ситуації, я не дозволю їй визначити мене або зруйнувати моє майбутнє».

3. «Життя важке».

Стійкість пов'язана з основним прийняттям того, що життя не завжди справедливе, і що всі ми відчуваємо емоційні труднощі. Прийняття цієї істини допомагає людям не сприймати речі особисто, коли відбуваються небажані події.

Схожа фраза: «Я не завжди буду задоволений тим, як все складеться. Але це частина подорожі».

4. «Це теж пройде».

Стійкі люди вірять, що невдачі та виклики можуть здаватися жахливими в даний момент, але ніщо в житті не є постійним. Це не означає, що біль повністю зникне, але це означає, що ми можемо працювати над тим, аби зробити його менш травматичним і шкідливим для нас з часом.

Схожа фраза: «Кожен день – це можливість відчути себе трохи краще».

5. «Чого я можу навчитися з цього?»

Відкритість до досвіду і здатність змінити свою точку зору з «Чому це сталося зі мною?» на «Що я можу взяти з цього, щоб допомогти собі рости?» можуть допомогти вам краще орієнтуватися в неминучих життєвих злетах і падіннях.

Схожа фраза: «Завжди є подарунок, навіть у найтемніших переживаннях – мені просто потрібно з'ясувати, що це таке. Як я можу використати цей досвід, щоб розширити свої можливості і змінитися?»

6. «Мені потрібен деякий час».

Ключовим компонентом стійкості є емоційна гнучкість, або здатність регулювати свої почуття і знижувати їхню інтенсивність в тій чи іншій ситуації. Майстерність у цим може допомогти нам відчути себе уповноваженими у важкі часи.

Схожа фраза: «Я відчуваю сильні емоції, тому я збираюся витратити хвилинку, перш ніж відповісти або прийняти будь-які важливі рішення».

7. «Мені ще є за що бути вдячним».

Нам важко помічати загрози нашому благополуччю. Але люди, які є стійкими, знаходять спосіб повернутися до позитиву навіть у важкі часи.

Схожа фраза: «Можливо, мені важко, але я можу знайти спосіб бути вдячним за хороші речі в моєму житті».

8. «Це те, що є».

Ключ до стійкості полягає не в запереченні дійсності або пошуку причини, чому щось сталося. Коли ми приходимо в місце радикального прийняття, ситуація має меншу владу над нами.

Схожа фраза: «Я повинен бачити дійсність такою, якою вона є, навіть якщо це не те, чого я хочу, щоб я міг рухатися вперед».

9. «Я відпускаю це».

Загрузнувши в образі, бажаючи відплати або зосереджуючись на розплаті, ми тримаємося за минулий біль. Розвиток стійкості вимагає потрапити в місце, де ми можемо бачити складні життєві обставини такими, якими вони є, і активно вибирати їх відпустити.

Схожа фраза: «Пробачити це не означає, що це було добре; це просто означає, що я більше не дозволяю цьому обтяжувати мене».


 


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!