Чотири умови щасливих відносин у парі

Чотири умови щасливих відносин у парі 14.01.2019

Коментар В'ячеслава Халанського для Нового Времени

Питання: Нещодавне дослідження, проведене у Корнелльському університеті, показало, що з часо партнері у парі стають більш щасливими та відкритими одне до одного. Чи це так?

Відповідь: Час – не головний фактор у набутті щасливого життя. Дослідження The Gottman Institute показують: вірогідність того, що перший шлюб завершиться розлученням до сорокаріччя подружжя, складає 67%. А кількість розлучень у повторному шлюбі  на 10% вища, аніж у першому. Час – необхідна умова для розвитку відносин. Але є ще важливіші умови для щастя у відносинах.

Деніел Гоулман, автор книги «Емоційний інтелект», дослідів тисячі пар. Протягом чотирьох років розлучилися ті, хто мав наступні симптоми:

  1. Один із партнерів почувається у небезпеці і постійно захищається.
  2. Один із партнерів постійно критикує. Закритість породжує агресію.
  3. Обопільне обезцінювання одне одного. Партнери втратили цінність себе як особистості й обезцінюють іншого.
  4. Як наслідок попередніх трьох аспектів – у пари немає нічого спільного. Їх можуть об'єднувати лише функціональні речі: секс, їжа, сон.

Вірогідність того, що перший шлюб завершиться розлученням до сорокаріччя подружжя, складає 67%. А кількість розлучень у повторному шлюбі  на 10% вища, аніж у першому.

Що ж робити при цьому? Є чотири фундаментальних умови, що створюють передумови для щасливих відносин:

  1. Фізичні умови життя – власний простір, квартира, дім. Також у спільному просторі пара переживає захищеність, емоційно почувається безпечно. Партнери знаходять опору й підтримують одне одного. 
  2. Пари можуть переживати тепло й ніжність у відносинах. Це стосується емоційної сфери. Емоційна відкритість – умова для якісного сексуального життя.
  3. Наші стосунки персональні, а не функціональні. Я не один/одна у світі.
  4. У нас є спільні цінності. В нас є спільна задача у цьому світі. Ми разом робимо щось важливе.

Можливо, вам не вдасться самостійно покращити відносини у парі. Почувайтеся вільними, аби звернутися за консультацією до психолога.


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!