Як подолати емоційне вигорання?

Як подолати емоційне вигорання? 01.01.1970

Aliis lucens uror («Сяючи іншим, згораю сам»)

7% людей передчасно виходять на пенсію і біля 10000 людей переживають серцевий напад у зв’язку з емоційним вигоранням. 33% керівників закриті для спілкування зі своїми співробітниками. Приблизно 12% співробітників страждають від робочого клімату у колективі, що також спричиняє емоційне вигорання. Ця проблема є актуальною.

Про що вебінар?

Все частіше останнім часом ми чуємо про емоційне вигорання (далі – ЕВ). Це й недивно. Багатозадачність і багатофункціональність стали нормою життя кожного з нас. Завдання на роботі і вдома, які щодня ростуть, особисті переживання, незадоволеність власною професійною діяльністю – усе це створює напруження, спустошеність та відсутність енергії.

Під час вебінарів ми спробуємо зрозуміти, що означає переживати емоційне вигорання і які його особливості. ЕВ ми розглянемо як захисну реакцію у відповідь на тривале спричинення шкоди самому собі. Тому профілактика ЕВ виходить з ясного розуміння того, що відбувається у вигоранні. Його профілактика має той же характер, що й профілактика залежної поведінки. Ми проаналізуємо причини виникнення ЕВ. Цей вебінар покликаний допомогти розрізняти ЕВ у своєму житті і житті наших близьких, а також знати, як можна допомогти собі при ЕВ. Ми розглянемо ЕВ з позиції логотерапії й екзистенціального аналізу.

Особливість:

Зрозуміло, що кожен зможе знайти багато матеріалів про ЕВ. У чому ж тоді унікальність нашого вебінару?

  1. Я поєднав напрацювання трьох видатних вчених (А.ЛенглєЛ.ШатенбергС.Пфайфер, які протягом 25 років займалися вивченням й практичною допомогою людям, що страждають ЕВ.
  2. Вебінар включатиме у себе теоретичну і практичну частини (30/70).
  3. Цей вебінар покликаний допомогти кожному зрозуміти загрозу емоційного вигорання.

1-й вебінар – «Причини виникнення ЕВ»

Ми подивимося на історію ЕВ звідки виникла назва цього психологічного явища, як воно було відкрите й описане. Від симптомів ЕВ ми перейдемо до впливу на нього стресу, який є базою для емоційного вигорання. Практичні завдання.

2-й вебінар – Причини, стадії, клінічні прояви емоційного вигорання й формування невротичних розладів

Лікування, профілактика. Які стани потребують медикаментозної корекції. Практичні завдання. 

3-й вебінар – «Профілактика ЕВ»

Ми зробимо свого роду саморефлексію, а потім поєднаємо її з власним досвідом і тим, як з цим можна обходитися.

Читати статтю В'ячеслава Халанського: Як розпізнати емоційне вигорання і йому протистояти

Ведучі:

Халанський В’ячеслав – психолог, сертифікований психотерапевт екзистенційно- аналітичного напряму; учасник міжнародних конференцій та освітніх програм; організатор навчальних програм з психології спільно з українськими та зарубіжними психологами; учасник таких проектів, як Langham Trauma Project; Eastern and Central European Mental Health Advisory Group, Medical Institute for Sexual Health, USA; GLE-International). 

Бабич Вікторія – к.мед.н, РhD, лікар-психіатр вищої категорії, психотерапевт, медичний психолог. 


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!