Психічне здоров'я і робота: що таке воркізм (workism)?

Психічне здоровя і робота: що таке воркізм (workism)? 10.10.2019

Ми працюємо більше, тому що більше не залишилося сенсів поза роботою і ми не знаємо, чим себе зайняти. Робота — наше все. Вільний час — це марний, непотрібний простір, чорна діра. До схожих висновків приходить Дерек Томпсон (Derek Thompson) у своїй статті «Воркізм робить американців нещасними».

«Воркізм» (workism) означає, що людина бачить своє призначення й сенс життя виключно у професійній діяльності. Робота – це нова ідентичність, нова релігія, без неї ви ніби без одягу в центрі міста. З одного боку, це так. Є дослідження, які підтверджують, що відсутність роботи призводить до порушень психічного здоров'я. Але воркізм, на думку Томпсона, припускає, що робота необхідна не лише для економічного виробництва, але й є основою особистості. Однак чи можемо ми сказати, що робота – це мета життя, а тим більше поволання? Чи завжди робота співпадає з тим, що мені подобається й легко дається?

Робота далеко не завжди надає нашому життю сенс

Робота далеко не завжди надає нашому життю сенс. Недавнє опитування, проведене Pew Research серед молоді показало, що 95% підлітків мріють отримати роботу і побудувати кар'єру більше, ніж допомогти нужденним або створити сім'ю. Поп-культура, в якій плекалася думка, що «...сенс життя має полягати в роботі… робота має бути пристрастю… зміни світ» (см. Oren Cass), лише призвела багатьох до забуття і відчаю. Дослідження жінок, що вступають в університети в 2018 році, виявило, що важливіша не заробітня платня, а кількість годин, проведених в офісі. Парадоксально те, що нещодавнє опитування Гелапа підтвердило, що 87% співробітників не зайняті на роботі (і це число росте з кожним роком). Це ілюзорний міф, американська мрія, від якої не знають, як звільнитися самі американці, що якщо ти знайшов роботу «по серцю», значить, ти ніколи не «вигориш». Ми не роботи. Життя міняється постійно.

Залишається спитати себе: 

  1. Для чого я живу? Чи завжди сенс, знайдений мною, має приносити задоволення?
  2. Як я проводжу вихідні та чи вмію я відпочивати?
  3. Як я сплю? Чи думаю я про невирішенні задачі?

Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!