«Україна-2020» – стратегія сталого розвитку України

«Україна-2020» – стратегія сталого розвитку України 24.10.2018

З 4 жовтня по 15 листопада Новое Время проводить у Києві серію лекцій «Украина 2020.Что ждет страну?» Я вдячний організаторам за запрошення взяти участь у цікавому обговоренні. 18 жовтня поговорили на тему «Економіка 2020». Війна чимир? Їхати чи залишатися? Реальні зміни чи маніпуляції? Що залежить від кожного з нас?

Мої враження:

  1. Високий рівень освіченості політиків та підприємців, конструктивний діалог, підкріплений статистичними даними, розуміння тенденцій і процесів, що відбуваються не лише в Україні, але й у світі.
  2. Оксана Маркарова: Україна знаходиться у процесі системних змін, на які підуть роки. Ситуація не унікальна, якщо згадати помилки й кризи Турції, Аргентини, Венесуели. Більш того, навіть успішні країни переживають циклічні кризи. 
  3. Віктор Пінзеник. Чотири ключових елементи успіху: а) потрібно трохи призупинитися і відповісти на питання: чого ми хочемо насправді? Якщо вільну ринкову економіку, то потрібно будувати її, причому за єдиним проектом, чітким планом – потрібна злагодженість у роботі усіх систем; б) нам потрібні професіонали; в) відкритий діалог між державою й суспільством; г) для успіху потрібна політична воля.
  4. Оксана Маркарова: Будь-яка реформа – це довгі роки впровадження і досягнення результату. У Польщі процес децентралізації зайняв близько 10 років. Ми використовуємо польську модель, оскільки вона найкраща.
  5. Ольга Гуцал: Якщо до 2014 року бізнесу за великим рахунком було усе рівно, за якої влади працювати (головне – не стикатися з державою), то у 2014-му ми усвідомили, що правила можуть бути іншими і назад вже не хочемо. Майдан – найщасливіший час для мене як для підприємця.
  6. Ольга Гуцал: «Ми усі поїдемо. Спочатку поїдуть ті, хто заробляє руками й мислить короткою перспективою зарплатні. А потім – підприємці».

Спікери:

  • Андрій Коболєв (Головний виконавчий директор Нафтогазу),
  • Віктор Пінзеник (Екс перший віце-прем'єр-міністр України),
  • Ольга Гуцал (підприємець, власниця компанії «Каміон-Оіл» та ювелірного салону «Абрикос»),
  • Оксана Маркарова (в.о. міністра фінансів України).

Модератор – Віталій Сич, гололвний редактор проекту Новое Время.

Фото: Новое Время


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!