Звідки береться ігроманія? Що робити, якщо у вас є залежність?

Звідки береться ігроманія? Що робити, якщо у вас є залежність? 07.02.2020

Важливо, щоб у людини було не лише фізичне благополуччя, але й психологічне

 

Психотерапевт В'ячеслав Халанський поговорив з Ларисою Оксенчук на UA: Українське радіо "Голос Донбасу" про причини ігрової залежності. 

Ігроманія – це розлад. Один з важливих факторів – соціальний. Людина намагається вирішити якусь нагальну проблему. Знайти гроші на операцію, наприклад. Ще один фактор – психологічний. Людина не може дати ради своїм емоціям. Гра дає зворотній зв’язок, виникає відчуття взаємодії. Гра – це ілюзія діалогу хоч з кимось, включеності в життя. 

Ми повторюємо те, що бачимо. Діти вчаться на прикладі батьків. Вони грають – чому не можна мені? Ми порівнюємо себе з іншими. Мій друг виграв – чому б мені не спробувати?

Читайте також: Ігрова залежність: як її розпізнати і що робити

Важливо, щоб у людини було не лише фізичне благополуччя, але й психологічне. Зовні все може здаватись чудово, а людина 20 років з батьком не спілкується. 

В суперечках про легалізацію грального бізнесу втрачається сама людина: а що вона в цьому відчуває? Потрібно більше досліджень, яких в Україні на даний час немає. 

Читайте також: Жахи азартних ігор. Чим загрожує легалізація грального бізнесу

Коли в людини змінюються ціннісні пріоритети, оточуючі люди мають їй допомагати. Психологічний стан змінюється: життя стає сірим, а гра викликає яскраві емоції. 

Аби не потрапити в тенета ігроманії, варто задавати собі такі питання. Що мені подобається? Що я роблю? Те, що я роблю, мені подобається? Що я хочу від свого життя? Тобто, як я створюю свій сенс. Для чого я живу? Людина не одразу потрапляє в залежність, до цього вона рік чи два жила і не знаходила сенсу свого життя. Якщо людина може собі допомогти, треба сказати “стоп”, або звернутись за допомогою до родичів. 

Джерело фото


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!