Відкриття під час відпустки

Відкриття під час відпустки 24.07.2018

Ви вже були у відпустці чи лише збираєтеся? Я ось відпочиваю зараз із родиною на Азовському морі. Захотілося втекти від галасливої столиці, та й 12 років дочці не кожного дня буває. Зробив для себе декілька цікавих спостережень, хочу поділитися з вами.

  1. Якщо ви продовжуєте працювати під час відпустки – це може говорити про вашу понаднормову зайнятість і перевантаження. Мені не просто зупинитися у роботі, і я це знаю добре. Коли я їхав, у мене вже було кілька нових проектів. У такі моменти я загораюся і важко зупиняюся. Це моя особливість. Я знаю про це. Тому я виділив 1–2 години в день для роботи. Лише двічі перевіряю соцмережі. Це межа. Подумайте, чому ви не можете перестати зазирати у свій мобільний під час відпустки?
  2. Спробуйте більше спілкуватися у відпустці з дітьми, чоловіком, дружиною. Я раптом відкрив, що є так багато відсунутих надовго різних тем, на які важливо поговорити! Моя дочка попросилася покататися на гірці – і це було так хвилююче спостерігати за її захватом! Я міг 100% уваги приділити їй. Не відривати для неї трохи часу від меблів, недолайканих і н епрочитаних постів, а 100% бути з нею і для неї. Це такий парадокс сьогодення – читати багато про життя і не жити.
  3. У вас має бути особистий час побути наодинці з собою. Особливо якщо у вас велика родина. Спробуйте припинити робити звичні справи. Просто посидіть. Поплавайте. Моє улюблене місце – далеко від берега відплисти на матраці і помріяти. Приблизно годину. Це мені допомагає побути з самим собою. У один з таких «рейсів» я раптом усвідомив, що точно не хочу зараз бути втягнутим у свої проекти. Я зрозумів просту річ (адже сам з’ясовую з клієнтами «а що би ви хотіли…») – мені не хочеться нічого робити, просто плавати і насолоджуватися водою, повітрям.
  4. Якщо у перші п’ять днів ви ще не відключилися від робочих справ і продовжуєте говорити своїм близьким на пляжі: «Почекайте, ще п’ять хвилин, зараз договорю по скайпу» і т.п., тоді вам точно необхідно переглянути пріоритети цінностей. Зізнаюся, перші 3–4 дні мені потрібно було «вчитися відвикати» від зобов’язань і роботи. Це – нормальний робочий ритм життя у вашому повсякденні. Але чи нормально це для вас?
  5. Спробуйте використовувати відпустку для того, аби внести хоча б одну зміну у свій розпорядок життя. Пам’ятаєте, ми говорили про те, що емоційне вигорання – проблема способу життя? Зізнаюся, .я люблю дивитися перед сном фільми. Перед від’їздом подивився «Американців». Часто перегляд затягується до 23+. Але у відпустці я зрозумів, що хочу лягати спати о 23.00 і це правило. Важливо дотримуватися режиму сну, це впливає на самопочуття, продуктивність роботи і на те, як ви будете виглядати. Подумайте, що саме ви хотіли би змінити у своєму способі життя? Що додати або усунути?

Отже, зводьте вашу роботу у відпустці до мінімуму, спілкуйтеся і ще раз спілкуйтеся – це надійні інвестиції у якість ваших стосунків з близькими людьми. А також дослухайтеся себе й змінюйте звичний спосіб життя.

Сподіваюся, якісь із цих порад будуть корисними для вас. А які цікаві відкриття у своїй відпустці зробили ви? Буду радий отримати зворотній зв’язок.


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!