5 уроків про щастя від Стівена Монро

5 уроків про щастя від Стівена Монро 10.01.2018

В'ячеслав Халанський

Американський режисер Стівен Р. Монро в 2017 році випустив фільм під назвою "Різдвяні відносини". Головна героїня картини — стюардеса Сідні, яка напередодні Різдва має доглянути за 8-річною дівчинкою Леєю, що летить в Чикаго до свого батька. Після рейсу Сідні планує полетіти на Балі, ніжитися на теплому пляжі.

Жінка починає спілкуватися з Леєю і дізнається, що у дівчинки є тільки батько — мати "перетворилася на ангела". Ця історія зворушила Сідні, адже її батьки теж померли в ранньому дитинстві. Сідні швидко прив'язується до дівчини, а та — до Сідні.

Прилетівши в Чикаго Сідні передає Лею батькові, Джонатану, але при розставанні пропускає свій рейс на Балі і залишається. Джонатан, батько Леї, знайомиться з Сідні і дізнається, що та народилася в Чикаго, але нічого не знає про своїх батьків та їхню історії. (Виховувала Сідні бабуся, і героїня ніколи не поверталася до рідного міста.)

Сідні — красива, розумна жінка з прекрасною перспективою просування по службі. Але її постійно супроводжує відчуття самотності і смутку. Галасливі компанії їй чужі, вона не розуміє, як це — бути в колі сім'ї.

Джонатан — журналіст. Його кар'єра не розвивається належним чином, навпаки, вимагає надмірних зусиль без адекватної винагороди. Але у нього з донькою є сім'я, яка напередодні Різдва збирається разом: сестра, дядьки і тітки. Почуття родинної підтримки скрашує порожнечу від втрати коханої дружини і мами.

Щастя не ходить по вулицях, шукаючи до кого б зайти в гості і ощасливити

Джонатан запрошує Сідні до них на різдвяну вечерю і пропонує новій знайомій дізнатися побільше про її сім'ю.

Прикрашений гірляндами будинок, тепла сімейна атмосфера в сім'ї Джонатана зачіпає Сідні. У ній пробуджується прихована туга за родиною, але вона намагається придушити це почуття. Дитяче та наївне прагнення Леї спілкуватися з Сідні піднімає в ній приховану потребу у спілкуванні з матір'ю.

Джонатан і Сідні починають своє розслідування. У них є лише фотографія мами (Жозефін) і тата (Стів) на тлі специфічних ялинок. Вони дізнаються у літніх жителів місцезнаходження цих ялинок і їдуть туди. Розслідування приводить їх до ялинкової ферми, розташованої біля ковзанки.

Напередодні Різдва на ковзанці проходять змагання з парного катання. Виявляється, Жозефін, мама Сідні, любила кататися на ковзанах і виступати на цих змаганнях. Змагання проходять ось уже понад 30 років. Одного разу Жозефіна прийшла на змагання, але її партнер не прийшов. Вона була сильно засмучена, і один втомлений хокеїст, побачивши її, зголосився бути партнером. Так вони познайомилися, а через пару тижнів вже виступали з танцями на льоду і вигравали конкурси.

Ця історія стала невеликою цеглинкою, яка зв'язала Сідні з її батьками. Народження зв'язку з сім'єю і стало для героїні її різдвяним дивом. І не важливо, де ти проводиш Різдво — на Балі чи Гаваях — важливе ось це почуття зв'язку з батьками, важлива сім'я.

Які ж уроки про щастя хотів розповісти нам Стівен Монро:

1. Щастя приходить через прості відносини з простими людьми, як у Сідні з Леєю. Ставтеся до будь-якої зустрічі як до якоїсь можливості. Ви не знаєте, до чого приведуть відносини з найпростішими людьми.

2. Щастя — це здатність бути гнучким і сприймати життя реально, а не жити фантазіями. Важливо ставити цілі і досягати їх. І важливо мати гнучкість, щоб змінювати ці цілі під впливом обставин і ставити інші завдання. Приготувати себе до нового, зайняти позицію відкритості — це шанс отримати новий досвід.

3. Щастя — це коли ти можеш поділитися своєю історією. Часто наші важкі спогади пов'язані з батьками. Це впливає на всі наші відносини в подальшому. Дізнатися себе краще — це зрозуміти, як до тебе ставилися твої батьки і як ти ставишся до них зараз. Спробувати створити нову історію відносин і змінити себе. Це дає відчуття впевненості та підтримки.

4. Щастя — це коли у є почуття зв'язку зі своєю сім'єю. Почуття зв'язку дає нам відчуття того, що ми не одні, що ми витримаємо найважчі випробування. Але що робити, якщо сім'ї немає і не буде, а померлий батько так ніколи і не сказав, як сильно він любив вас? Міра любові у всіх батьків різна. Хтось може говорити, а хтось може дати тільки життя, не проявивши при цьому жодної емоції. Цей прояв любові може гріти, навіть якщо ви жодного разу не почули від них: "Я тебе люблю".

5. Щастя не ходить по вулицях, шукаючи до кого б зайти в гості і ощасливити. Воно приходить тоді, коли ми до нього повертаємося обличчям, приймаючи свої власні рішення. Можна багато мріяти, будувати плани, чекаючи чуда. А можна почати робити маленькі речі, які подобаються: почати вивчати англійську, ходити на йогу, в спортзал, комусь подзвонити і поговорити або приготувати собі смачний чай.

"Для більшості людей дні напередодні Різдва - це метушливі пошуки ялинки, смаколиків і подарунків, але самотня дівчина шукала зовсім інше, свою різдвяну історію. Історію про те, як познайомилися її батьки багато років тому. І нехай ми не до кінця знаємо, як же зустрілися Жозефін і Стів, вони назавжди стануть частиною історії Сідні.

Наші різдвяні спогади схожі на вогники на ялинці: кожен вогник підсвічує щасливий момент минулого або майбутнього. І саме ці вогники ведуть нас додому ".

Фото: YouTube


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!