Емоційне вигорання пов’язане не лише з роботою

Емоційне вигорання пов’язане не лише з роботою 01.01.1970

Синдром емоційного вигорання (СЕВ) включений у оновлений список захворювань Всесвітньої організації охорони здоров'я. Хоча там СЕВ описується як «фізичне і психічне виснаження внаслідок хронічного стресу, пов’язаного з роботою», останні дослідження показуть, що це може статися з будь-ким. Навіть з тим, хто веде розмірене життя чи має мінімальні соціальні контакти.

Подумайте, чи немає у вас чи ваших близьких наступних ознак СЕВ:

  1. Емоційне виснаження. Першопочатковий ентузіазм і активність змінюються апатією. Виникає відраза до тої чи іншої діяльності.
  2. Особистісна відстороненість. Встановлюється емоційна дистанція до звичного виду діяльності. Оточуючі люди сприймаються як неживі предмети. З’являється цинізм і роздратування.
  3. Сприйняття себе як неефективного, некомпетентного. Це відчуття підсилюється провиною перед керівництвом й очікуваннями від себе самого. Не видно перспектив розвитку, втрачається віра у свої професійні можливості.

Знайшли у себе ознаки емоційного виснаження? Як психотерапевт, я пропоную вам компетентну допомогу і підтримку. Запишіться на індивідуальну консультацію у будь-який зручний для себе час.


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!