Яким буде 2022 рік? Основні тренди майбутнього

Яким буде 2022 рік? Основні тренди майбутнього 27.12.2021

 

 

Я радий, що відвідав гала-івент «Україна і світ попереду 2022», який щорічно організує Новое Время. Цікаво було дізнатися думку спікерів, а саме: прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, віце-прем'єр, міністр цифрової трансформації Михаїл Федорів, тимчасова повірена в справах США Крістіна Квін, співзасновник Нової Пошти В'ячеслав Клімов, співвласник Rozetka Владислав Чечьоткін. Модератор — главред НВ Віталий Сич.

На мій погляд, це важлива подія для українського суспільства. Ось декілька спостережень:

  1. Ковід досі не переможений, і як ситуація буде розвиватися і впливати на наші життя в новому році, ми не знаємо. Загибель близьких, обмеження у пересуванні, самоізоляція для багатьох стали важким тягарем. Наприклад, збільшилася статистика суїцидальності серед підлітків у зв'язку з самоізоляцією — і на це потрібно дати відповідь.
  2. Світова економіка потерпає від дефіциту та інфляції. Том Стейнтеж (Tom Standage), редактор «The World Ahead 2022», каже про те, що стагфляція у Великій Британії дуже висока. Все це через дефіцит робочої сили й залежність від природнього газу, який значно виріс в ціні.
  3. Росія стискає лещата агресії. Серед військових експертів думки розходяться. Ніхто не може точно спрогнозувати поведінку Росії. Згідно опитування Київського міжнародного інституту соціології, 49,2% українців вважають реальною загрозу повномасштабного вторгнення Росії в Україну (дані на 13-16 грудня 2021 року).
  4. Цифрові переміни. Михайло Федорів відзначив, що 2022-й буде роком цифрового стрибку, продовження трансформації, перетворення усіх бізнесів й уряду на технологічні компанії. Також він хоче наблизитися до мети — покрити 95% населення України високошвидкісним інтернетом. За цей рік вдалося простимулювати ринок, аби 3 млн українців вперше отримали доступ до 4G, майже 8 млн апгрейднулись з Edge, 3G до 4G.
  5. Нас чекає битва за таланти.  В'ячеслав Клімов вважає, що це буде одна з найголовніших битв найближчих років. Ніколи сама по собі ідея не вартувала так дешево. Ідей дуже багато, вони відкриті. Головна проблема в талантах, які зможуть ці ідеї реалізувати.
  6. Цінність досягнень. Владислав Чечьоткін переконаний, що наша країна за 30 років зробила дуже багато. Звісно, ще більше не зробила. Але якщо подивитися на ту Україну, в якій ми жили, наприклад, сім  років тому, й ту, в якій ми живемо зараз, хто б що не казав про ВВП і про те, що «в Європі жити краще», ані Польща, ані Угорщина, ані Румунія — ніхто не пройшов таких перетворень, як ми. У бізнесі, містах, якості життя, інфраструктурі. І ми маємо це цінувати. 
  7. Політичний футбол. Зимові Олімпійскі ігри Пекін-2022 та Чемпіонат світу з футболу 2022 нагадаюють про те, що спорт об'єднує людей різних поглядів. Напевно будуть протистояння, але все ж подивимось.

Від себе можу додати, що майбутнє можна означити трьома важливими трендами: подолання стресу, прагнення благополуччя та піклування про свооє здоров'я. Тема психічного благополуччя співробітників все більше буде потрапляти у поле зору бізнесу. Нажаль, не всі можуть собі дозволити якісно піклуватися про співробітників, навіть крупні українські компанії, що вже говорити про невеликі, ще й добряче постраждалі від ковідних обмежень. В майбутньому збільшиться розрив між тими, хто отримує доступ до усіляких ресурсів, наприклад, до якісної психологічної допомоги, й тими, то буде цього позбавлений. Співробітники все частіше обиратимуть компанії, в яких є або чотириденний робочий тиждень, або проводяться заходи, спрямовані на збільшення емоційного благополуччя. При цьому баланс між роботою й особистим життям буде головним орієнтиром при виборі місця роботи і прагнення до нової моделі життя. Тема подолання стресу стане однією з головних не лише для представників сфери бізнесу, але й звичайних людей. Піклування про фізичне здоров'я залишається головним пріоритетом на фоні пандемії. 


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!