10 речей, які роблять моє життя кращє

10 речей, які роблять моє життя кращє 07.06.2019

Сьогодні мені виповнилося 45 років. Не буду підбивати підсумки. Усе знаходиться у процесі. Але я знайшов десять заповідань, які роблять моє життя краще.

  1. Не будь перфекціоністом. Будеш виглядати суворо і безрадісно. Кількістно досягнеш багато чого, але якісно життя буде тьмяним. 
  2. Припини жити дитячими установками. Наприклад, сказали НІ — отже, не люблять. Тебе ніхто не зобов'язаний любити. Важливі твої переконання і цінності і твоє рішення любити.
  3. Духовність покращує твоє психічне здоров'я. Але не зводь духовність до конфесійних уявлень про неї. Не обтяжуй себе останніми, це призведе тебе до багатьох залежностей і зробить тебе нещасливим.
  4. Дай собі відповідь на запитання: «Чи щасливий я?» Якщо ні — у тебе збіднені відносини. Почни шукати щастя у відносинах. Роберт Уолдінгер (Robert J. Waldinger) розповів про результати 75-річного дослідження щасливих людей: для нас і нашого доброго самопочуття важливі не досягнення і надбання, а зв'язок з людьми, взаєморозуміння і якість відносин. 
  5. Навчися прощати і відпускати образи. Непрощення скорочує життя, а прощення продовжує його. 
  6. Щастя — це вміння жити життям із внутрішнєю згодою. Внутрішній голос повинен окріпнути і подорослішати, перетворившись з гидкого каченя у білосніжного лебідя. 
  7. Скоріш за все те, що ти робиш або вже зробив, забудуть. Наш мозок не здатний впоратися із потоком інформації. Але важливо, щоб для тебе це мало сенс та іншим приносило користь. 
  8.  Навчися полишати прагнення до щастя. Своєю наполеглівістю ти лише злякаєш його, як дитина, яка намагається піймати метелика незграбними рухами. Залиши його — і щастя саме сяде тобі на плече.
  9. Вчися переживати свободу від гаджетів та телефону. Ти зможешь побачити більше живих облич.
  10. Навчися відпочивати і вчасно лягати спати. Так ти подовжиш собі життя або, як стверджує Мет'ю Волкер (Matthew Walker), покращити мислиневі здібності, зменшити ризик деменції та серцевого нападу, а твоя імунна система зможе захистити тебе від хвороб.

Щастя усім нам та благополуччя близьким!

PS. А у кого у червні день народження ще? Зізнавайтесь?


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!