Чи можна померти від роботи?

Чи  можна померти від роботи? 01.01.1970

- Чи можна померти через перевтому на роботі?

- Можна...

- І є такі приклади?

- Так.

- Скільки потрібно відновлюватися після емоційного вигорання?

- Залежить від стадії. У мене зайняло 1,5 року. 

Я не доходив до суїциду, але переживав жахливий стан відчаю. Втратив близькі стосунки з друзями. Коло зацікавлень звузилося настільки, що нагадувало загублену у густому лісі стежку, вкриту папороттю. Емоційне вигорання залишає лише тьмяний спогад про те, що щось було, але цього вже немає. Нема зацікавлень, нема друзів ー є лише одна чорна діра.

Відновлення зайняло у мене півтора року. Допоміг конфлікт у організації, де я працював тоді. Конфлікт жорсткий та неприємний, як крижаний дощ восени. Якщо б не це, то продовжував би вигорати. Я вилетів як корок з пляшки зі старого місця роботи. 

У такі моменти почуваєшся кинутим цуценям. Потрібно було знов спинатися на ноги. Шукати нові сенси. Я їх знайшов. Почав з простих речей. Запитав себе: що ж ти насправді хочеш? Отримав відповідь: хочу перестати перевіряти до втрати свідомості пошту й месенджери, нарешті зайнятися своїм здоров'ям, ходити у спортзал, скинути зайву вагу. 

Після відновлення до мене прийшла неймовірна ідея... але про це вже наступного разу. 

Мене зачіпив експеримент новозеланської компанії Perpetual Guardian про чотириденний робочий тиждень. Я розпочав листування з керівництвом. Багато цікавого відкрилося, і це увійде у мою наступну книгу, присвячену емоційному вигоранню.  

Запитую друзів і колег: "А ви знаєте, що німці працюють у Європі менше за усіх і при цьому продуктивніше на 27%?" Відповідають: "Так… Напевно, таке можливе років за 40 і у нас..." 

Вам траплялися на очі новини про смерті від шаленого перепрацювананя? 31-річна Міва Сад за місяц узяла лише два вихідних й померла від серцевої недостатності у липні 2013 року. Мацурі Такахаші було 24 роки, коли вона покінчила з собою у квітні 2015 року. Чиновники з трудових норм встановили, що її смерть була викликана стресом, викликаним тривалим робочим днем.

Вже кілька років я відчуваю величезне відчуття щастя від того, що не працюю у системі організації. Досвід пережитого вигорання нагадує про небезпеку, пов'язану із емоційним виснаженням. Тепер я допомагаю вийти з цього стану своїм клієнтам. 

Можливо, у нас в країні ніхто не вмирає (а, можливо, ми не знаємо про це, адже статистики жодної немає), але те, що мої клієнти розповідають про жахливий вплив перепрацювання на їхнє особисте життя ー приголомшує.

А як у вас справи із втомою й відновленням?


Щоб записатися на прийом,
залишіть заявку!